Rötzer Ziegel Elemente

+420 602 318 666

Menu

Zavoláme Vám

Nejčastější dotazy

Každé malé dítě ví, že teplo proudí zespoda nahoru , jak je to u TERMOSTROPŮ?
TERMOSTROPY toto nepopírají, ale využívají opačné fyzikální zákonitosti, a to, že zdravé teplo sálá zhora dolů – jako slunce. Určitě jste si tohoto efektu všimli, např. když jste byli u moře a na pláži byl na povrchu teplý písek.

Proč říkáte, že u TERMOSTROPŮ nedochází k efektu“horké hlavy“, jak tomu mám rozumět?
U TERMOSTROPŮ k efektu „horké hlavy“ ve skutečnosti nemůže docházet. Důvod je ten, že teplota topné vody v TERMOSTROPECH je jen cca 26 – 32 °C a tyto hodnoty leží hluboko pod hranicí tělesné teploty, která je 37 °C. Tj. o 5 – 11 °C méně. Proto se i lidé „s pleší“ pod TERMOSTROPY cítí velmi příjemně. Současně je třeba zdůraznit, že TERMOSTROPY lze velmi účinně i chladit. Obojí zcela bez nepříjemného "foukání"!

Vysvětlete mi jednoduše na nějakém příkladu, že TERMOSTROPY umí i chladit.
Příklad:
Je parné léto, teplota uvnitř místnosti už vystoupala na 28 °C. Protože teplo stoupá nahoru, u stropu je teplota nejvyšší cca 30 °C, ale těsně u podlahy obvykle jen 22 °C. Logicky je třeba chladit prostor tam, kde je teplota nejvyšší a to je u stropu. Pokud vodu v TERMOSTROPECH ochladíte na cca 19 °C, pak v celé místnosti budete mít příjemně, cca 22 - 24 °C. A bez nepříjemného "foukání" (další klimatizéry si už nemusíte pořizovat).

Mohu si každou místnost samostatně regulovat?
Ano, u TERMOSTROPŮ si můžete odděleně regulovat i části místností (např. pracovní prostor, místo kde se díváte na televizi apod.). Každá regulace Vám může pomoci dosáhnout ještě vyšších úspor, ale nesníží Vám kvalitu příjemného pobytu v místnosti.

Máte nějaký argument pro moji laickou představu, jak „spoří“ TERMOSTROPY o proti „podlahovce“ ?
ANO. V únoru 2012 byly po několik týdnů mrazy, místy i přes – 20 °C. Během této doby bylo provedeno porovnávací měření ve dvou stejných domech. 1. dům byl osazen TERMOSTROPY. Ve 2. domě bylo instalováno podlahové topení. Oba domy byly uvnitř vytápěny na stejnou teplotu 25 °C. V 1. domě s TERMOSTROPY postačovala teplota topné vody jen 30 °C. Ve 2. domě s podlahovým topením musela být topná voda ohřívána na teplotu o hodně vyšší, na 40 °C. Tzn., že v domě s podlahovým topením musela být topná voda ohřívána o 1/3 více (tj. + 33,3 %)!
Poznámka: Natápění vody o každý stupeň, +1 °C navíc, vám velmi citelně zvyšuje spotřebu drahé energie. 1 °C pokojové teploty ušetří 6% energie. U TERMOSTROPŮ je teplovodní systém umístěn ve stropní omítce, těsně pod štukem (cca 0,5 cm). Ve směru sálání (předávání tepla) se už nenachází žádné další překážky, které by brzdily prostup tepla do místností. U podlahového vytápění, bohužel podlahové vrstvy s krytinou a nábytek neumožňují rychlý náběh tepla. Takový systém vykazuje několikahodinovou setrvačnost. Docílit úspor u "podlahovky" lze velmi těžko.

Znamená to, že je na obzoru nový systém úspornějšího a zdravějšího způsobu vytápění?
Pro někoho je nový, pro někoho ne. O výhodách vytápění „ze stropu“ se ví dlouho. TERMOSTROPY jen efektivně a logicky využívají osvědčené mechanizmy a principy fyzikálních zákonitostí v jednom uceleném, ekonomicky výhodném systému.

Mohli bychom si TERMOSTROPY vyrobit svépomocí?
Pomineme-li licence, tak to prakticky není až tak jednoduché, protože výroba TERMOSTROPŮ probíhá na moderní výrobní lince podle přesné tovární technologie s důrazem na vysokou kvalitu. Bez experimentů a se zárukou! Svépomocí to určitě nepořídíte levněji.

Jak dlouho trvá stavba – neprodlouží se nám, když použijeme TERMOSTROPY?
Realizace stavby se vám neprodlouží, naopak se vám velmi urychlí. TERMOSTROPY jsou transportovány na stavbu už včetně finální omítky stropů (pouze vyspárujete spáry mezi panely). Pokládka je velmi rychlá. Je prováděna za pomocí jeřábu. Podlaží běžného rodinného domku trvá cca 1/2dne. Následně se zabetonuje už jen zpevňující věnec a celé podlaží je hotové.

Jsou TERMOSTROPY dost pevné pro možnost výstavby i vícepodlažních budov?
Ano, TERMOSTROPY mají dostatečnou pevnost pro vícepodlažní budovy. Velmi výhodné je jejich použití také u budov s velkou zátěží (do 5 kN/m2), ať už komerčního nebo bytového charakteru. Jsou vhodné i pro ocelové spřažené konstrukce. TERMOSTROPY výrazně urychlují, zefektivňují a zlevňují vlastní průběh stavby. Díky dostatečnému přípustnému rozpětí běžně do 6,2 m dle typové statiky (jinak individuálně) otevírají širokou možnost pro využití všemi projektanty.