Rötzer Ziegel Elemente

+420 602 318 666

Menu

Zavoláme Vám

TEPELNÁ ČERPADLA

Tepelná čerpadla ClimaCubus

OSVĚDČENÁ KVALITA od 84.990,- Kč za celý systém bez DPH.

TOPÍ + CHLADÍ + OHŘEV TEPLÉ VODY v jednom systému (vyrobeno v Německu).

Výborný poměr KVALITA a CENA.

Naší předností je, že snažíme se o vytvoření co nejekonomičtějšího provozu a pořízení osvědčeného kvalitního tepelného čerpadla za velmi výhodnou cenu.

SPRÁVNÁ VOLBA = v ČR a SR systém vzduch-voda

Čím méně za tepelné čerpadlo zaplatíte, tím dříve se vám investice vrátí.

....a nebo čím víc zaplatíte, tím později se vám investice vrátí a nebo třeba nevrátí.

Tam kde jsou hlavním požadavkem nízké pořizovací a provozní náklady, je tepelné čerpadlo vzduch/voda nejlepší variantou a také nejčastějším řešením.

Klimatizovat s tepelným čerpadlem ClimaCubus vzduch-voda se vyplatí.

TOPENÍ

CHLAZENÍ (klimatizování)

TEPLÁ VODA

Multifunkční řešení

Vysoká spolehlivost "kvalita Made in Germany"


Princip systému ClimaCubus

Kompresor, který je umístěný ve venkovním dílu tepelného čerpadla (TČ), odebírá prostřednictvím chladící kapaliny R410A tepelnou energii z venkovního vzduchu.

Pomocí tepelného výměníku se tento vzduch stává použitelným pro vytápění.

Ve vnitřním dílu TČ jsou umístěny všechny hydraulické komponenty.

Odtud se teplo transportuje pomocí trojcestného ventilu - dle potřeby do topnému okruhu nebo k ohřevu teplé vody.

 

10 důvodů pro ClimaCubus

  1. pokroková kvalitní technologie INVERTER

  2. multifunkční řešení(topení, chlazení, ohřev teplé vody)

  3. široký rozsah teplotních zón(obvyklé použití: -25°C - +42°C)

  4. nízká hladina hluku – zvuk vydává pouze venkovní díl čerpadla , proto nehrozí šíření hluku uvnitř domu

  5. chladící kapalina R410A, šetrná k životnímu prostředí

  6. nenáročná údržba

  7. automatická odmrazovací funkce

  8. kompletní náplň chladící kapaliny (instalace bez chladírenského technika)

  9. nízké nároky na prostor(vnitřní díl TČ 0,3 m2)

  10. cenově výhodný

Tepelné čerpadlo ClimaCubus vzduch/voda bylo vyvinuté pro vytápění, nebo pro vytápění a chlazení energeticky úsporných a pasivních domů a přípravu teplé vody pro domácnost. ClimaCubus je vhodný i pro použití v bytech, chatách,  chalupách a pod. s výkonem až do 6 kW (CC6) nebo do 9kW (CC9) při teplotě do – 25°C.

Tepelné čerpadlo ClimaCubus můžete použít i při modernizaci a na přání provozovat současně s olejovým nebo plynovým nebo olejovým topením.

Tepelná čerpadla ClimaCubus optimálně přispívají k využívání nízkoteplotního topného systému, například podlahového či stěnového. Mezi nejefektivnější nízkoteplotní systémy patří úsporné stropní topení a chlazení.

Ve spojení s těmito systémy, které pracují s nižšími teplotami, tepelné čerpadlo dosahuje největšího energetického efektu a tedy i nejvyšší úspory nákladů na vytápění.

Druhy a využití tepelných čerpadel (dle serveru naseinfo)

Tepelná čerpadla představují jedno z nejúspornějších zařízení na vytápění. Odebírají ze země, vzduchu nebo vody nízké teploty, které by se jinak nedaly využít.

Tepelná čerpadla a jejich využití

Tepelná čerpadla s mimořádně nízkým elektrickým příkonem podle nastavených požadavků vytápějí celé objekty, připravují teplou vodu, ohřívají vodu v bazénech a v letním období mohou chladit.

Tepelná čerpadla - princip fungování

Tepelná čerpadla pracují na principu termodynamického chladicího oběhu. Tepelná energie je transformována z okolního prostředí (vzduch, voda, půda) do výměníku tepla a předávána je z vysokotlaké části (kondenzátoru zařízení) do otopného procesu a na jiné ohřívací tepelné procesy.

Tepelná čerpadla, využívající jako zdroj tepla vzduch

Tepelná čerpadla, využívající jako zdroj tepla vzduch, mohou být zhotoveny jako vnější nebo jako vnitřní zařízení. Nevýhodou tohoto způsobu je, že právě v topné sezóně dosahují teploty vnějšího vzduchu velmi nízké hodnoty, čímž se efektivnost provozu tepelného čerpadla výrazně snižuje.

Tepelná čerpadla, využívající jako zdroj tepla vodu

Tepelná čerpadla, která jako zdroj tepla zpracovávají vodu, dosahují vysoké výkonové hodnoty. Při masovém využívání by se však narušila ochrana životního prostředí v oblasti hospodaření s vodními toky.

Tepelná čerpadla, využívající jako zdroj tepla půdu

Tepelná čerpadla využívající jako zdroj tepla půdu jsou velmi spolehlivé. Na druhé straně vybudování plošného zemního výměníku tepla zabírá velkou část pozemku a zvyšují se i pořizovací náklady při vybudování zemních vrtů.

Požadavky na tepelná čerpadla

Požadavky na tepelná čerpadla jsou v porovnání s jiným typem otopného systému zcela odlišné. Jedním z nejdůležitějších kritérií pro tepelná čerpadla a jejich fungování jsou optimálně dimenzovány topné okruhy a dodržování co nejnižší pracovní teploty.

Tepelná čerpadla a jejich využití při vytápění

Tepelná čerpadla a jejich použití optimálně přispívají k využívání vhodného nízkoteplotního topného systému, například u TERMOSTROPŮ, které umí topit + chladit, podlahového topení apod.

 

OVLÁDACÍ PANEL

Na přehledně zhotoveném ovládacím panelu jsou v grafické nebo textové podobě zobrazeny všechny parametry a způsoby provozu.

Rozsah dodávky:

Standardní dodávka:

Možno objednat: